top of page

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Před fotografováním si prosím pečlivě přečtěte následující obchodní podmínky.

Tyto podmínky stanovují práva a povinnosti obou stran a upravují různé situace, které by mohly nastat.

Pokud máte jakékoli dotazy, ráda vám je zodpovím.

Objednávka

Přesný termín a druh fotografování si klient domluví předem mailem nebo telefonicky. Objednávkou na fotografování automaticky potvrzuje přijetí těchto obchodník podmínek a také potvrzuje, že je srozuměn s mým fotografickým stylem. Počet výsledných fotografií je uveden v ceníku.

Platba

Při objednávce fotografování požaduji rezervační poplatek. V případě, že fotografování zrušíte, rezervační poplatek propadá. Na přesunutí poplatku na jiný termín se lze domluvit pouze v případě prokázání nemoci nebo s dostatečným předstihem. Zbytek ceny je splatný v den fotografování.

Výběr fotografií k úpravě

Fotografie pro úpravu si vybíráte z náhledů, které Vám zašlu (nepovedené fotografie do náhledů nedávám). Z náhledů si vybírejte nejdéle do 4 týdnů od jejich zaslání (pokud výběr zašlete po této lhůtě, vyhrazuji si možnost prodloužit dobu dodání fotografií). Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. je zakázané tyto náhledy jakkoli dále používat, zveřejňovat či upravovat. Fotografie upravuji dle svého uvážení a svého stylu.

Dodání

Dodání fotografií je 3-8 týdnů od vašeho výběru k úpravám, dle aktuální vytíženosti.
Odevzdávám formát jpeg ve vysokém rozlišení, neupravené fotografie a formát RAW neposkytuji.
U fotografií se v rámci ceny provádí úpravy jako je ořez, vyvážení expozice, kontrast, úprava barev, odstranění momentálních vad pleti, jemné vyhlazení pleti. Speciální retuše (úprava vzhledu) jsou možné po dohodě s grafikem za příplatek.

Ostatní informace

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. a jako takové nesmí být použity pro komerční účely bez mého písemného souhlasu.
Pokud se na fotografování nemůžete z jakéhokoliv důvodu dostavit, kontaktujte mě co nejdříve.
Zákazník projevuje souhlas se zveřejněním fotografií v mém portfoliu na webu, FB či v tištěné verzi. Pokud se zveřejněním nesouhlasíte, sdělte mi to prosím písemně v emailu.
Fotografie archivuji po dobu 1 měsíce od odevzdání zakázky, poté data z kapacitních důvodů odstraňuji.
Vystavuji i dárkové poukazy na fotografování pro Vaše blízké!

bottom of page